SKYTTIADEN 2010/2011

6 Rum redan bokat!

Hoppas nu på mer tur! att vi får mer!

-------------------------------------------------------------------------

Bokat hotellrum på Bolinder Munktell till finalen

Fick endast tag på 7 rum som fanns kvar så meddela mig snarast om ni vill ha!

Men står på turlista så jag kanske kommer att få fler. (Kanske?)

------------------------------------------------------------------------

Resultat från Skyttiadens

Regionsfinal i Kinna 5 februari

Och ett stort tack till Filipstadbuss med chaufför Lennart!

 

1

1

LOVISA LARSSON / Sätila USKF

 

104.7 105.1 105.0 105.7

420.5

(37*)

2

58

LINNEA ANDERSSON / HAGFORS

 

103.9 104.9 101.6 103.8

414.2

(31*)

3

60

LOTTE ENGUM / Beted

 

105.2 102.4 102.8 103.1

413.5

(27*)

4

2

CHRISTINA HÖGLUND / BÄRFVENDAL

 

103.6 102.6 103.7 102.8

412.7

(32*)

5

4

ANGELIKA ANDERSSON / TROLLHÄTTAN

 

103.0 103.8 101.8 103.2

411.8

(27*)

6

5

ERIK ANDERSSON / KVIBERG SF

 

103.0 103.4 102.5 102.4

411.3

(27*)

7

30

ELIN HELLSTEN / Aspa-Gusselby

 

101.9 101.1 103.5 102.6

409.1

(22*)

8

59

LARS EDÉN / Norra Ullerud

 

101.2 102.5 103.0 102.2

408.9

(22*)

9

54

PHILIP SJÖKVIST / SKÖVDE

 

103.2 99.5 103.2 102.7

408.6

(25*)

10

31

JENS KARLSSON / Lännäs

 

102.8 101.6 101.9 98.8

405.1

(22*)

11

3

ISABELLA ERKKI / AXVALL

 

101.3 102.6 100.5 100.3

404.7

(17*)

12

32

HENRIK FLINK / Lännäs

 

101.4 98.8 97.2 99.2

396.6

(12*)


 

1

27

MARCUS BERTILSSON / ÅMÅL

 

106.5 106.6 106.0 106.0

425.1

(40*)

2

6

MARIA KNUTSSON / SÖDRA MARK

 

105.7 105.5 105.5 106.4

423.1

(39*)

3

33

OSKAR EDHOLM / Hallsberg

 

105.9 106.3 105.6 104.5

422.3

(38*)

4

62

OLIVER ÅSLUND / LEKVATTNET-TORSBY

 

104.8 106.5 105.6 104.6

421.5

(38*)

5

7

JOLIN JONSSON / Mölltorp-Karlsborg

 

105.3 104.6 105.4 106.1

421.4

(37*)

6

61

ALBIN JOHANSSON / LEKVATTNET-TORSBY

 

103.2 105.1 105.6 105.7

419.6

(36*)

7

64

JOHAN LARSSON / STORFORS

 

104.4 103.8 106.3 104.7

419.2

(34*)

8

28

CAROLINE ANDERSSON / FLUNDRE

 

105.2 103.7 105.0 104.5

418.4

(36*)

9

29

NIKITA NYRÉN / Vikingen

 

104.4 105.3 103.1 105.4

418.2

(31*)

10

8

ARVID KÄCK / SÖDRA MARK

 

102.4 105.1 104.5 104.7

416.7

(33*)

11

37

EMIL BJÖRNDAHL / Kvistebro

 

105.1 101.6 103.3 106.3

416.3

(30*)

12

34

EMMA ERIKSSON / Aspa-Gusselby

 

102.7 103.7 105.0 104.3

415.7

(35*)


 

1

65

ERIK JOHANSSON / LEKVATTNET-TORSBY

 

104.5 104.8 105.0 105.5

419.8

(39*)

2

36

DENNIS BÄCKLUND / UPPHÄRAD

 

104.3 104.1 104.7 105.8

418.9

(36*)

3

35

SARA JÖRNBRAND / FLUNDRE

 

103.4 104.4 105.8 104.9

418.5

(38*)

4

67

ANNA EKLÖF / STORFORS

 

104.4 104.2 104.4 104.7

417.7

(35*)

5

9

MATTIAS AHLSTEDT / MÖLNDAL

 

104.0 104.5 103.7 104.0

416.2

(32*)

6

12

EMMA KÄCK / SÖDRA MARK

 

103.0 104.3 104.7 104.0

416.0

(35*)

7

66

ELIN BRASK / EDA

 

102.4 104.1 104.4 103.4

414.3

(28*)

8

11

JOHAN PETTERSSON-JÖNSSON / ROASJÖ SKF

 

101.8 103.1 103.6 104.7

413.2

(31*)

9

55

MALIN EJDBO / Aspa-Gusselby

 

103.7 102.1 101.3 102.9

410.0

(29*)

10

10

BJÖRN NILSSON / Sätila USKF

 

100.9 102.7 101.9 101.3

406.8

(23*)

11

57

JOHAN ÅNBERG / Lännäs

 

103.5 98.6 101.2 99.7

403.0

(18*)

12

56

AMANDA BORGSTRÖM / Aspa-Gusselby

 

102.0 101.1 98.3 100.2

401.6

(19*)

 


 

1

15

MIKAEL JOHANSSON / HAJOM SKF

 

 94  98  99  92

383

(20*)

2

19

IDA  ANDERSSON / DALSTORP SKF

 

 97  91  97  94

379

(13*)

3

84

MALIN EHN / AXVALL

 

 90  96  98  92

376

(17*)

4

38

SOFIA ANDERSSON / FLUNDRE

 

 89  92  90  95

366

(8*)

5

69

SOFIE HÄRLING / Aspa-Gusselby

 

 87  93  97  85

362

(13*)

6

70

RICHARD KARLSSON / Hallsberg

 

 89  91  90  92

362

(9*)

7

74

MARCUS CARLSSON / KARLSTAD/ULVSBY

 

 87  89  92  93

361

(11*)

8

72

FREDRIK HARGEFORS / LEKVATTNET-TORSBY

 

 86  91  90  88

355

(5*)

9

73

BENJAMIN GUSTAVSSON / LEKVATTNET-TORSBY

 

 86  88  84  94

352

(4*)

10

43

MARCUS STRÖM / UDDEVALLA

 

 84  84  89  84

341

(2*)


 

1

13

ANNIE ANDERSSON / DALSTORP SKF

 

 98  98  99  99

394

(27*)

2

75

LINA PERSSON / SKOGA-EKSHÄRAD

 

 96  98  95  98

387

(18*)

3

16

TOM AXELSSON / GILLET

 

 96  95  97  94

382

(20*)

4

20

REBECKA HÖGLUND / BÄRFVENDAL

 

 92  98  95  95

380

(19*)

5

14

EVELINA NYRELL / SÖDRA MARK

 

 97  93  94  94

378

(18*)

6

18

MARCUS JACOBSSON / KVIBERG SF

 

 96  92  95  94

377

(12*)

7

77

LISA JANSSON / SUNNE-ROTTNEROS

 

 95  92  94  94

375

(17*)

8

22

EMIL HOLM / HAJOM SKF

 

 95  88  94  94

371

(9*)

9

76

JOHAN GUSTAVSSON / KARLSTAD/ULVSBY

 

 84  89  92  87

352

(4*)

10

40

CHRISTOFFER ERNSTEDT / Hällefors

 

 80  76  72  57

285

(1*)

11

41

ANDREAS LENNARTSSON / Lännäs

 

 74  59  67  64

264

(1*)


 

1

47

SONNY ÖSTLUND / UDDEVALLA

 

 97  99  98  96

390

(24*)

2

21

JOHAN HOFF / ROASJÖ SKF

 

 96  94  97  98

385

(16*)47,5

3

78

JOHANNA BASTH / SKOGA-EKSHÄRAD

 

 97  96  96  96

385

(22*)46,2

4

49

SARA ÖSTLUND / UDDEVALLA

 

 89  96  97  98

380

(16*)

5

79

JAN MOSS / HAGFORS

 

 94  95  94  95

378

(13*)

6

80

ANNMARIE NILSSON / LEKVATTNET-TORSBY

 

 92  89  97  94

372

(10*)

7

52

MIKKINA ALLANSSON / KINNEVED SKF

 

 94  94  94  89

371

(14*)

8

53

KEN LESKINEN / SKÖVDE

 

 89  95  91  92

367

(10*)

9

48

EMELIE ANDERSSON / TROLLHÄTTAN

 

 90  95  91  91

367

(9*)

10

44

GUSTAV ERIKSSON / Lännäs

 

 71  86  74  72

303

(4*)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1

25

KARL-JOHAN JÖNSSON / GILLET

 

 97  99 100 100

396

(31*)

2

81

EMMA GÖRANSSON / SKOGA-EKSHÄRAD

 

 99  98  98 100

395

(32*)

3

83

JENNIE PERSSON / SKOGA-EKSHÄRAD

 

 94  98  96  95

383

(17*)50,7

4

24

LISA BERGLUND / BORÅS LG

 

 94  97  96  96

383

(19*)47,9

5

68

FANNY JOHANSSON / KVIBERG SF

 

 95  97  96  93

381

(20*)

6

23

JESPER HOFF / ROASJÖ SKF

 

 94  97  96  94

381

(15*)

7

26

SARA BERGLUND / BORÅS LG

 

 94  97  95  94

380

(16*)

8

82

JOHANNA HULTGREN / SKOGA-EKSHÄRAD

 

 96  93  98  93

380

(14*)

9

50

TIM ANDERSSON / UPPHÄRAD

 

 90  90  91  88

359

(8*)

10

51

ROBERT JOHNSSON / Kvistebro

 

 89  91  90  88

358

(6*)

11

46

JESSICA WARNANDER / Lännäs

 

 85  86  88  84

343

(3*)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LYCKA TILL

            I              ESKILSTUNA!

 

Bussturen ser ut så här!

Avgång 07,15

Bussgaraget Filipstad (Filipstadbuss)

Kattbäcken 07,27

MC Donalds Kristinehamn 08,00

--------------------------------------------------------------------------

Idag Fredag så blev det klart med buss ner till Kinna.

Starttider ser ni nertill på denna sida!

Om det finns några som vill följa med på bussen ner till

Kinna och heja på värmlandsskyttarna i regionsfinalen så

finns det platser kvar i bussen!

Kontakta Conny om ni vill följa med!

Skicka ett mail hit  
Upprop lag 1 11,00








1 Lovisa Larsson Sätila Uskf 11
2 Christina Höglund Bärfendal 11
3 Isabella Erkki Axvalls Skf 11
4 Angelika Andersson Trollhättan 11
5 Erika Andersson Kviberg 11
6 Maria Knutsson Södra Mark Skene Uskf 13
7 Jolin Jonsson Mölltorp-Karlsborg 13
8 Arvid Käck Södra Mark Skene Uskf 13
9 Mattias Ahlstedt Mölndal 15
10 Björn Nilsson Sätila Uskf 15
11 Johan Pettersson Roasjö Skf 15
12 Emma Käck Södra Mark Skene Uskf 15
13



14



15



16 Annie Andersson Dalstorp 17
17 Evelina Nyrell Södra Mark Skene Uskf 17
18 Mikael Johansson Hajom 15 S
19 Tom Axelsson Gillet 17
20 Louise Nilsson Norra Mark 15 S
21 Marcus Jakobsson Kviberg 17
22 Ida Andersson Dalstorp 15 S
23 Rebecka Höglund Bärfendal 17
24 Johan Hoff Roasjö Skf 20
25 Emil Holm Hajom 17
26 Jesper Hoff Roasjö Skf 25
27 Fanny Johansson Kviberg 25
28 Lisa Berglund Borås 25
29 Karl-Johan Jönsson Gillet 25
30 Sara Berglind Borås 25










Upprop lag 1 12,30








1 Marcus Bertilsson Åmål 13
2 Caroloine Andersson Flundre 13
3 Nikita Nyrén Vikingen 13
4 Elin Hellsten Aspa-Gusselby 11
5 Jens Karlsson Lännäs 11
6 Henrik Flink Lännäs 11
7 Oskar Ejdbo Aspa-Gusselby 13
8 Emma Karlsson Aspa-Gusselby 13
9 Sara Jörnbrand Flundre 15
10 Dennis Bäcklund Upphärard 15
11 Emil Björndahl Kvistebro 13
12



13



14



15



16 Sofia Andersson Flundre 15 S
17 Christoffer Ernstedt Hällefors 17
18 Andreas Lennartsson Lännäs 17
19 Felix Ljungström Uddevalla 15 S
20 Marcus Ström Uddevalla 15 S
21 Gustav Eriksson Lännäs 17
22 Axel Pettersson Örebro 17
23 Jessica Warnader Lännäs 25
24 Sonny Östlund Uddevalla 20
25 Emelie Andersson Trollhättan 20
26 Sara Östlund Uddevalla 20
27 Maria Johansson Bärfendal 25
28 Robert Jonsson Kvistbro 25
29 Mikkina Alllansson Kinneved 20
30 Ken Leskinen Skövde 20










Upprop lag 1 13,45








1 Philp Sjökvist Skövde Skg 11
2 Malin Ejdbo Aspa-Gusselby 15
3 Amanda Borgström Aspa-Gusselby 15
4 Johan Ånberg Lännäs 15
5 Linnea Andersson Hagfors 11
6 Lars Edén N Ullerud 11
7 Lotte Engum Beted 11
8 Albin Johansson Lekvattnet-Torsby 13
9 Oliver Åslund Lekvattnet-Torsby 13
10 Johan Larsson Storfors 13
11 Erik Johansson Lekvattnet-Torsby 15
12 Elin Brask Eda 15
13 Anna Eklöf Storfors 15
14



15



16 Sofie Härling Aspa-Gusselby 15 S
17 Richard Karlsson Hallsberg 15 S
18 Johnny Hellqvist Ljusnarsberg 15 s
19 Fredrik Hargefors Lekvattnet-Torsby 15 S
20 Benjamin Gustavsson Lekvattnet-Torsby 15 S
21 Marcus Carlsson Karlstad/Ulvsby 15 S
22 Lina Persson Skoga Ekshärard 17
23 Angelica Magnor Eda 17
24 Lisa Janson Sunne Rottneros 17
25 Johanna Basth Skoga Ekshärard 20
26 Jan Moss Hagfors 20
27 Annmari Nilsson Lekvattnet-Torsby 20
28 Emma Göransson Skoga Ekshärard 25
29 Johanna Hultgren Skoga Ekshärard 25
30 Jennie Persson Skoga Ekshärard 25





 

 

Här kommer äntligen lite bilder från prisutdelningen från skyttiadens prisutdelning!

(mitt fel till försening på grund av arbete)

 

LYCKA TILL I KINNA!!!

 

Resultatlista distriktsfinal

Skyttiaden

Ekshärad 15 jan 2011

Blåmarkerade skyttar har gått vidare till regionsfinal i Kinna/Skene den 5 februari.

Rödmarkerade reservskyttar.

""""OBS OBS OBS """"

Vid förhinder, sjukdom m.m. meddelas till Conny snarast möjligt så vi kan kalla in reservskytt.

Tel 070-88 24 245, eller 0590-431 15

Buss är prelliminärbokad för resa till Kinna och i dagsläget så har vi ett pris på ca: 175-200 kr p/p

Är tacksam för intresseanmälan senast söndag 23 jan till Conny.

Mer information kommer löpande på denna hemsida

Några bilder hoppas jag att jag kan lägga in lite senare

Klass

















L11 Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa




Total
1 Linnea Andersson 11 Hagfors skg 50 49 49 50 49 50 50 48 395 10,8 10,3 10,2 10,9 10,0 52,2
2 Lars Edén 11 N.Ullerud skf 49 50 49 50 48 49 50 50 395 9,5 10,4 10,7 10,1 9,7 50,4
3 Lotte Engum 11 Beted skf 49 50 49 50 49 49 49 49 394





4 Frida Wallinder 11 Lesjöfors skf 50 47 49 48 49 49 50 50 392





5 Julia Levin 11 Åmotfors Skf. 46 50 50 49 50 50 48 49 392





6 Emil Jonsson 11 Hagfors skg 49 47 50 50 49 48 50 48 391





7 Tova Persson 11 Skoga Ekshärad skf 48 49 49 49 50 46 49 50 390





8 Malin Stafås 11 Hagfors skg 49 48 49 49 48 49 49 49 390





9 Marcus Larsson 11 Sunne/Rottneros Skf 49 48 48 49 49 49 47 49 388





10 Matilda Carlsson 11 Filipstads skg 50 48 49 49 47 50 47 47 387





11 Jonathan Pearson 11 Kristinehamn Skf 49 47 49 48 48 48 49 48 386





12 Jonna Boström 11 Sunne/Rottneros Skf 49 50 47 49 50 47 44 49 385





13 Linus Hagström 11 Eda skg 47 47 48 49 48 49 49 48 385





14 Max Gustafsson 11 Kristinehamn Skf 49 49 47 48 46 48 48 49 384





15 Matilda Larsson 11 Hagfors skg 49 46 47 48 47 48 50 46 381





16 William Sandsgård 11 Sunne/Rottneros Skf 50 49 45 46 48 48 46 48 380





17 Jesper Nilsson 11 Karlstad-Ulvsby Skf 47 47 48 43 47 48 49 49 378





18 Anton Larsson 11 Lekvattnet-Torsby skf 50 46 45 47 47 47 46 49 377





19 Helena Eklöf 11 Storfors skf 48 47 45 48 45 49 47 48 377





20 Hugo Zadewasser 11 Skoga Ekshärad skf 46 47 47 48 47 46 47 48 376





21 Emanuel Persson 11 Storfors skf 48 48 47 47 49 47 46 44 376





22 Hasse Holst 11 Kristinehamn Skf 45 47 45 45 45 45 49 48 369





23 Anna Isemo 11 Skoga Ekshärad skf 49 47 46 47 44 48 45 42 368





24 Erik Stafås 11 Hagfors skg 44 46 45 47 44 47 46 48 367





25 Dea Nilsson 11 Skoga Ekshärad skf 44 45 46 46 44 49 43 49 366





26 Wilma Berggren 11 Kristinehamn Skf 46 43 33 28 47 44 47 47 335





27 Max Weinberg 11 Sunne/Rottneros Skf 42 36 32 38 36 40 42 43 309





28




































L13 Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa




Total
1 Albin Johansson 13 Lekvattnet-Torsby skf 50 50 50 50 50 50 50 50 400 10,2 10,5 10,5 10,7 10,5 52,4
2 Oliver Åslund 13 Lekvattnet-Torsby skf 50 50 50 50 50 50 50 50 400 10,4 10,6 9,8 9,9 10,0 50,7
3 Johan Larsson 13 Storfors skf 50 50 50 50 50 50 49 50 399 10,8 10,5 10,3 10,7 10,3 52,6
4 Samuel Magnor 13 Eda skg 50 50 50 50 50 49 50 50 399 10,2 10,6 10,0 10,5 10,3 51,6
5 Malin Berg 13 Skoga Ekshärad skf 50 50 49 49 50 50 50 50 398





6 Joel Byberg 13 Åmotfors Skf. 49 50 50 49 50 50 49 50 397





7 Martin Eriksson 13 Filipstads skg 50 49 50 50 49 50 50 49 397





8 Niklas Larsson 13 Storfors skf 49 50 50 50 50 49 49 50 397





9 Sandra Björklund 13 Edsbjörke 49 50 50 50 48 49 50 50 396





10 Jack Byberg 13 Åmotfors Skf. 49 50 49 49 50 50 49 49 395





11 Erik Bengtsson 13 Hagfors skg 50 49 49 49 50 49 49 50 395





12 Emma Hansson 13 Storfors skf 50 49 50 48 48 50 48 50 393





13 David Johansson 13 Arvika skf 50 49 47 49 50 50 49 49 393





14 Nancy Olsen 13 Eda skg 50 50 48 49 49 49 48 49 392





15 Tobias Didriksson 13 Karlstad-Ulvsby Skf 49 49 47 48 49 48 49 50 389





16 Linus Rådberg 13 N.Ullerud skf 47 49 47 46 48 48 49 49 383





17




































L 15R Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa




Total
1 Erik Johansson 15r Lekvattnet-Torsby skf 50 49 50 50 50 50 50 50 399 10,7 10,7 10,8 10,3 10,1 52,6
2 Elin Brask 15r Eda skg 50 50 50 50 49 50 50 50 399 10,4 9,3 10,0 10,3 10,4 50,4
3 Anna Eklöf 15r Storfors skf 50 50 50 49 49 49 48 50 395





4 Amanda Nilsson 15r Beted skf 50 50 48 47 50 49 50 49 393





5 Martin Gustafsson 15r Sunne/Rottneros Skf 49 49 50 50 49 47 49 49 392





6 Linn Holmström 15r Filipstads skg 49 47 47 49 49 50 49 50 390





7 Sara Dahlström 15r Arvika skf 50 48 48 47 50 49 50 48 390





8 Per Axelsson 15r N.Ullerud skf 48 49 49 49 50 48 49 47 389





9 David Lindqvist 15r Eda skg 50 47 47 46 50 50 48 50 388





10 Linnea Hallberg 15r N.Ullerud skf 48 49 49 48 49 49 49 47 388





11 Hugo Wickberg 15r Sunne/Rottneros Skf 49 49 49 49 48 46 46 45 381





12




































L 15s Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa





1 Fredrik Hargefors 15s Lekvattnet-Torsby skf 44 45 43 41 42 44 43 43 345





2 Linnea Elfman 15s Skoga Ekshärad skf 44 39 41 41 45 42 47 43 342





3 Markus Carlsson 15s Karlstad-Ulvsby Skf 46 40 42 42 44 48 40 39 341





4 Benjamin Gustavsson 15s Lekvattnet-Torsby skf 45 40 41 44 41 41 42 44 338





5




































L 17 Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa





1 Lina Persson 17 Skoga Ekshärad skf 50 49 50 49 48 47 48 48 389





2 Angelica Magnor 17 Eda skg 45 48 48 47 47 46 48 47 376





3 Lisa Janson 17 Sunne/Rottneros Skf 45 46 46 47 47 44 42 46 363





4 Johan Gustavsson 17 Karlstad-Ulvsby Skf 47 45 44 44 44 43 46 44 357





5 Ola Nykvist 17 Sunne/Rottneros Skf 47 42 42 46 47 44 44 44 356





6 0 0 0 0 0 0 0 0 0
























L 20 Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa





1 Johanna Basth 20 Skoga Ekshärad skf 48 48 49 47 49 48 49 49 387





2 Jan Moss 20 Hagfors skg 49 47 50 47 49 44 47 48 381





3 Annmari Nilsson 20 Lekvattnet-Torsby skf 49 45 47 47 47 46 47 45 373





4 Ricky Östlie-Johansson 20 Filipstads skg 46 45 49 45 45 45 48 45 368





5 Johan Anderdahl 20 Kristinehamn Skf 43 45 46 47 46 47 46 47 367





6 Pär Nykvist 20 Sunne/Rottneros Skf 45 48 46 45 47 46 45 45 367





7 Emelie Larsson 20 Hagfors skg 47 48 45 45 44 43 45 49 366





8 Marlene Nilsson 20 Åmotfors Skf. 44 45 48 45 46 47 45 45 365





9 Viktor Andersson 20 Filipstads skg 47 44 40 43 48 44 41 43 350





10




































L 25 Namn Klass Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 Summa





1 Emma Göransson 25 Skoga Ekshärad skf 50 47 49 50 50 48 48 50 392





2 Johanna Hultgren 25 Skoga Ekshärad skf 50 47 49 47 48 48 50 46 385





3 Jennie Persson 25 Skoga Ekshärad skf 48 49 50 46 47 49 47 48 384





4 Johan Jakobsson 25 Lekvattnet-Torsby skf 46 44 48 45 50 48 47 48 376





5




































-----------------------------------------------------------

Skyttiaden 2010/2011

Startlista Skyttiaden lördag 15 Januari

i Ekshärad.

Skyttar som ej kan närvara ombedes meddela Conny på mail HÄR

Skjutlag 1   Starttid 09,30
Namn Förening
Bana 1 Joacim Sundström Sunne/Rottneros Skf
Bana 2 Emma Göransson Skoga Ekshärad skf
Bana 3 Johanna Hultgren Skoga Ekshärad skf
Bana 4 Johan Jakobsson Lekvattnet-Torsby skf
Bana 5 Jennie Persson Skoga Ekshärad skf
Bana 6 Linnea Elfman Skoga Ekshärad skf
Bana 7 Fredrik Hargefors Lekvattnet-Torsby skf
Bana 8 Malin Berg Skoga Ekshärad skf
Bana 9 Tova Persson Skoga Ekshärad skf
Bana 10 Anna Isemo Skoga Ekshärad skf
Bana 11 André Skogfelt Skoga Ekshärad skf
Bana 12 Hugo Zadewasser Skoga Ekshärad skf
Bana 13 Dea Nilsson Skoga Ekshärad skf
Bana 14 Erik Stafås Hagfors skg
Bana 15 Matilda Larsson Hagfors skg
Skjutlag 2   Starttid 10,30
Namn Förening
Bana 1 Hanna Säker Skoga Ekshärad skf
Bana 2 Lina Persson Skoga Ekshärad skf
Bana 3 Viktor Andersson Filipstads skg
Bana 4 Jan Moss Hagfors skg
Bana 5 Ricky Östlie-Johansson Filipstads skg
Bana 6 Emelie Larsson Hagfors skg
Bana 7 Benjamin Gustavsson Lekvattnet-Torsby skf
Bana 8 Max Weinberg Sunne/Rottneros Skf
Bana 9 Anton Larsson Lekvattnet-Torsby skf
Bana 10 Marcus Larsson Sunne/Rottneros Skf
Bana 11 Jonna Boström Sunne/Rottneros Skf
Bana 12 Emil Jonsson Hagfors skg
Bana 13 Lars Edén N.Ullerud skf
Bana 14 Malin Stafås Hagfors skg
Bana 15 William Sandsgård Sunne/Rottneros Skf
Skjutlag 3   Starttid 11,30
Namn Förening
Bana 1 Johanna Basth Skoga Ekshärad skf
Bana 2 Angelica Magnor Eda skg
Bana 3 Johan Gustavsson  Karlstad-Ulvsby Skf
Bana 4 Sofia Nyhlén Edsbjörke
Bana 5 Lisa Janson Sunne/Rottneros Skf
Bana 6 Ola Nykvist Sunne/Rottneros Skf
Bana 7 Markus Carlsson Karlstad-Ulvsby Skf
Bana 8 Linnea Andersson Hagfors skg
Bana 9 Linus Rådberg N.Ullerud skf
Bana 10 Emanuel Nordengren Storfors skf
Bana 11 Julia Lindgren Lesjöfors skf
Bana 12 Jack Byberg Åmotfors Skf.
Bana 13 Oscar Hargefors Lekvattnet-Torsby skf
Bana 14 Lotte Engum Beted skf
Bana 15 Emanuel Persson Storfors skf
Skjutlag 4   Starttid 12,30
Namn Förening
Bana 1
Bana 2 Annmari Nilsson Lekvattnet-Torsby skf
Bana 3 Pär Nykvist Sunne/Rottneros Skf
Bana 4 Marlene Nilsson Åmotfors Skf.
Bana 5 Johan Anderdahl Kristinehamn Skf
Bana 6 Anna Eklöf Storfors skf
Bana 7 Amanda Nilsson Beted skf
Bana 8 Erik Johansson Lekvattnet-Torsby skf
Bana 9 Per Axelsson N.Ullerud skf
Bana 10 Elin Brask Eda skg
Bana 11 Sara Dahlström Arvika skf
Bana 12 Martin Gustafsson Sunne/Rottneros Skf
Bana 13 Stina Arketeg Kristinehamn Skf
Bana 14 Linnea Hallberg N.Ullerud skf
Bana 15 Hugo Wickberg Sunne/Rottneros Skf
Skjutlag 5   Starttid 13,30
Namn Förening
Bana 1
Bana 2 Linn Holmström Filipstads skg
Bana 3 Samuel Magnor Eda skg
Bana 4 David Lindqvist Eda skg
Bana 5 Gert Kipper Karlstad-Ulvsby Skf
Bana 6 Anja Johansen Eda skg
Bana 7
Bana 8 Nancy Olsen Eda skg
Bana 9 Pernilla Bergström Karlstad-Ulvsby Skf
Bana 10 Frida Johansson Kristinehamn Skf
Bana 11 Linus Hagström Eda skg
Bana 12 Wilma Berggren Kristinehamn Skf
Bana 13 Kevin Juliusson Kristinehamn Skf
Bana 14 Thor Eriksson Köla Skf
Bana 15 Joel Byberg Åmotfors Skf.
Skjutlag 6   Starttid 14,15
Namn Förening
Bana 1
Bana 2
Bana 3 Hasse Holst Kristinehamn Skf
Bana 4 Frida Wllinder Lesjöfors skf
Bana 5 Emma Hansson Storfors skf
Bana 6 Sandra Björklund Edsbjörke
Bana 7 Oliver Åslund Lekvattnet-Torsby skf
Bana 8 Johan Larsson Storfors skf
Bana 9 Martin Eriksson Filipstads skg
Bana 10 Niklas Larsson Storfors skf
Bana 11 Albin Johansson Lekvattnet-Torsby skf
Bana 12 David Johansson Arvika skf
Bana 13 Adina Johansson Kristinehamn Skf
Bana 14 Wiliem Åhs Beted skf
Bana 15 Nils Fröding Edane Skf
Skjutlag 7   Starttid 15,00
Namn Förening
Bana 1
Bana 2 Tobias Didriksson Karlstad-Ulvsby Skf
Bana 3 Erik Bengtsson Hagfors skg
Bana 4 Matilda Carlsson  Filipstads skg
Bana 5 Viktoria Spennare Olsson Köla Skf
Bana 6 Emilia Bédoire Filipstads skg
Bana 7 Daniel Arketeg Kristinehamn Skf
Bana 8 Julia Levin Åmotfors Skf.
Bana 9 Jesper Nilsson Karlstad-Ulvsby Skf
Bana 10 Pernilla Ågren Kristinehamn Skf
Bana 11 Ebba Eriksson Kristinehamn Skf
Bana 12 Eddie Sarenhag Kristinehamn Skf
Bana 13 Helena Eklöf Storfors skf
Bana 14 Max Gustafsson Kristinehamn Skf
Bana 15 Jonathan Pearson Kristinehamn Skf

LYCKA TILL!

 

Slutliga listan

Grattis alla ni som gått vidare till förbundsfionalen.

Gott nytt år till er alla!

Blåmarkerade har gått vidare!

(URSÄCKTA FÖRSENINGEN)

Mer info om tävlingsdagen med startlista kommer senare

Klass L11                  
Plac. Namn omg
1
omg
2
omg
3
omg
4
omg
5
omg
6
Summa Förening
1 Tova Persson 200 200 200 0 0 0 600 Skoga Ekshärad skf
2 Adina Johansson 199 200 200 0 0 0 599 Kristinehamn Skf
3 Anna Isemo 200 198 200 0 0 0 598 Skoga Ekshärad skf
4 Emil Jonsson 199 198 199 0 0 0 596 Hagfors skg
5 Malin Stafås 196 200 197 0 0 0 593 Hagfors skg
5 Lars Edén 196 199 198 0 0 0 593 N.Ullerud skf
7 Daniel Arketeg 197 197 197 0 0 0 591 Kristinehamn Skf
8 Frida Johansson 198 196 195 0 0 0 589 Kristinehamn Skf
8 Hasse Holst 195 199 195 0 0 0 589 Kristinehamn Skf
10 Erik Mellstig 196 194 198 0 0 0 588 Karlstad-Ulvsby Skf
11 Frida Wllinder 195 195 198 0 0 0 588 Lesjöfors skf
12 Linnea Andersson 195 197 195 0 0 0 587 Hagfors skg
13 Linus Hagström 193 196 197 0 0 0 586 Eda skg
13 Wilma Berggren 190 197 199 0 0 0 586 Kristinehamn Skf
13 Jonna Boström 195 199 192 0 0 0 586 Sunne/Rottneros Skf
16 Max Gustafsson 194 197 194 0 0 0 585 Kristinehamn Skf
17 Eddie Sarenhag 197 192 194 0 0 0 583 Kristinehamn Skf
17 Julia Levin 194 195 194 0 0 0 583 Åmotfors Skf.
19 Jesper Nilsson 196 190 196 0 0 0 582 Karlstad-Ulvsby Skf
20 Marcus Larsson 196 191 194 0 0 0 581 Sunne/Rottneros Skf
21 Thor Eriksson 190 193 195 0 0 0 578 Köla Skf
21 Adrian Johansson 193 192 193 0 0 0 578 Lesjöfors skf
23 Ronja Hybbert 194 189 194 0 0 0 577 Lesjöfors skf
24 Kevin Juliusson 191 192 193 0 0 0 576 Kristinehamn Skf
24 Dea Nilsson 191 191 194 0 0 0 576 Skoga Ekshärad skf
26 Anton Larsson 183 191 198 0 0 0 572 Lekvattnet-Torsby skf
26 André Skogfelt 189 188 195 0 0 0 572 Skoga Ekshärad skf
26 Hugo Zadewasser 184 191 197 0 0 0 572 Skoga Ekshärad skf
29 Helena Eklöf 190 187 194 0 0 0 571 Storfors skf
30 Lotte Engum 186 194 190 0 0 0 570 Beted skf
31 Emanuel Persson 194 178 196 0 0 0 568 Storfors skf
32 William Sandsgård 184 197 185 0 0 0 566 Sunne/Rottneros Skf
33 Erik Stafås 184 190 191 0 0 0 565 Hagfors skg
34 Matilda Carlsson (Skyttiaden) 190 188 186 0 0 0 564 Filipstads skg
34 Viktoria Spennare Olsson 190 183 191 0 0 0 564 Köla Skf
36 Jonathan Pearson 191 186 186 0 0 0 563 Kristinehamn Skf
36 Max Weinberg 195 181 187 0 0 0 563 Sunne/Rottneros Skf
38 Wiliem Åhs 185 188 189 0 0 0 562 Beted skf
38 Nils Fröding 187 188 187 0 0 0 562 Edane Skf
38 Casper Gustavsson 183 189 190 0 0 0 562 Lesjöfors skf
38 Adrian Johansson 189 185 183 0 0 0 562 Lesjöfors skf
42 Matilda Larsson 185 188 188 0 0 0 561 Hagfors skg
43 David Lindgren 186 186 188 0 0 0 560 Lesjöfors skf
43 Isabell Burst 184 189 187 0 0 0 560 Lesjöfors skf
45 Lukas Björkvist 194 178 187 0 0 0 559 Arvika skf
45 Kevin Palm 185 186 188 0 0 0 559 Kristinehamn Skf
47 Mattias Elgh 186 186 186 0 0 0 558 Köla Skf
48 Emilia Starborg 192 181 184 0 0 0 557 Storfors skf
49 Zuly Varon Pinzon 185 184 186 0 0 0 555 Lesjöfors skf
50 Patricia Enqvist 183 187 183 0 0 0 553 Storfors skf
51 Rasmus Eriksson 189 177 186 0 0 0 552 Köla Skf
51 Moa Andersson 185 182 185 0 0 0 552 Lesjöfors skf
53 Ella Pearson 180 185 186 0 0 0 551 Kristinehamn Skf
54 Isabell Rossnäs 185 183 180 0 0 0 548 Beted skf
54 Felix Nilsson 184 181 183 0 0 0 548 Lesjöfors skf
56 Viktor Klarström 173 184 190 0 0 0 547 N.Ullerud skf
57 Viola Dahlberg 178 185 183 0 0 0 546 Lesjöfors skf
58 Niclas Eriksson 167 186 192 0 0 0 545 Kristinehamn Skf
58 Clara Guastvsson 184 175 186 0 0 0 545 Lekvattnet-Torsby skf
58 Oliver Persson 176 185 184 0 0 0 545 Storfors skf
61 Viktor Frisk 170 182 192 0 0 0 544 Kristinehamn Skf
61 Annie Levin 182 182 180 0 0 0 544 Åmotfors Skf.
63 Jimmie Elgh 180 182 180 0 0 0 542 Köla Skf
64 Edvin Åhs 169 182 190 0 0 0 541 Beted skf
64 Milla Ollson 177 175 189 0 0 0 541 Köla Skf
66 Alexander Skau 171 186 183 0 0 0 540 Arvika skf
66 Johan Wahlgren 177 181 187 0 0 0 540 Lesjöfors skf
68 Lukas Johansson 179 177 182 0 0 0 538 Lesjöfors skf
68 Viktor Kåräng 183 178 177 0 0 0 538 N.Ullerud skf
70 Albin Fröding 176 182 179 0 0 0 537 Edane Skf
71 Erika Vikström (skyttiaden) 175 179 182 0 0 0 536 Filipstads skg
71 Marcus Molinder 177 181 178 0 0 0 536 Lesjöfors skf
73 Pär-Rune Olsson 174 180 178 0 0 0 532 Beted skf
74 Erik Lindgren 173 182 186 0 0 0 531 Lesjöfors skf
75 Erik Lidgren 175 177 178 0 0 0 530 Kristinehamn Skf
75 Liam Skoog 175 174 181 0 0 0 530 Lesjöfors skf
77 Frida Olsson 170 179 180 0 0 0 529 Köla Skf
78 Alexander Holm 175 173 177 0 0 0 525 Lesjöfors skf
79 Noah Johansson 172 176 175 0 0 0 523 Lesjöfors skf
80 Klara Olsson 174 167 178 0 0 0 519 Köla Skf
81 Viktor Eriksson 178 169 171 0 0 0 518 Filipstads skg
82 William Morén 175 168 174 0 0 0 517 Filipstads skg
82 Gustav Svensson 170 174 173 0 0 0 517 Kristinehamn Skf
84 Samuell Nilsson 174 172 168 0 0 0 514 Filipstads skg
85 Ryan Pearson 171 164 177 0 0 0 512 Kristinehamn Skf
85 Felix Fagrell 166 172 174 0 0 0 512 Lesjöfors skf
87 Linus Högberg- Ingman 171 171 169 0 0 0 511 Kristinehamn Skf
88 Albin Nilsson 166 166 176 0 0 0 508 Beted skf
89 Celline Lövgren 165 172 170 0 0 0 507 Åmotfors Skf.
90 Max Södergren 187 151 168 0 0 0 506 Kristinehamn Skf
91 Emil Högberg-Ingman 167 163 174 0 0 0 504 Kristinehamn Skf
92 Lucille Arvidsson 151 179 173 0 0 0 503 Åmotfors Skf.
93 Albin Holm 164 159 169 0 0 0 492 Sunne/Rottneros Skf
94 William Lundell 158 164 165 0 0 0 487 Filipstads skg
95 Ellen Holmström 165 159 162 0 0 0 486 Filipstads skg
96 Rasmus Carlqvist 159 149 171 0 0 0 479 Arvika skf
97 Samuell Holm 146 152 176 0 0 0 474 Filipstads skg
98 August Berglund 149 156 150 0 0 0 455 Sunne/Rottneros Skf
99 Olivia Weinberg 150 148 147 0 0 0 445 Sunne/Rottneros Skf
100 Sebastian Hjalmarsson 123 146 166 0 0 0 435 Kristinehamn Skf
101 Lucas Olsson 132 152 134 0 0 0 418 Kristinehamn Skf
102 Nils Nillson 0 198 196 0 0 0 394 Beted skf
103 Tommy Jönsson 195 0 198 0 0 0 393 Lekvattnet-Torsby skf
104 Ronja Andreasson 116 122 153 0 0 0 391 Filipstads skg
105 Pontus Josdal 189 192 0 0 0 0 381 Arvika skf
106 Hampus Johansson 0 187 185 0 0 0 372 Köla Skf
107 Fredric Lindén 186 0 184 0 0 0 370 Edane Skf
108 David Blixt 172 184 0 0 0 0 356 Karlstad-Ulvsby Skf
108 Isak Hallstensson 173 0 183 0 0 0 356 Lekvattnet-Torsby skf
110 Johan Kullgren 175 180 0 0 0 0 355 Köla Skf
111 Joel Gustafsson 172 179 0 0 0 0 351 Eda skg
112 Magnus Strömblad 172 172 0 0 0 0 344 Åmotfors Skf.
113 Tommy Kullgren 172 160 0 0 0 0 332 Köla Skf
114 Emil Gustafsson 0 157 166 0 0 0 323 Edane Skf
115 Jesper Orebjörk 151 0 167 0