Startlista för Skol-Sm i Eskilstuna 26-27 September 2009
Ser ni eventuellt något som inte stämmer var god att meddela Johan Larsson snarst möjligt
0563-27184 eller 070-2642817
Länk till skol-Sm sidan här
Skol SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 300 meter | Upprop 08:30 | |||
Skjutlag 1 | ||||
1 | G 15 | Elina Högström | Renforsskolan | |
2 | ||||
3 | G 15 | Sara Borg | Långsjöskolan | |
4 | G 15 | Linus Danielsson | Långsjöskolan | |
5 | G 17 | Angelica Björk | Rodenskolan | |
6 | G 17 | Elina Johansson | Strömbackaskolan | |
7 | G 17 | Cecilia Runarsson | Wilhelm Haglunds skola | |
8 | G 15 | Madeleine Runarsson | Frösåkerskolan | |
9 | G 15 | Markus Andersson | Björkvallskolan | |
10 | G 15 | Julia Andersson | Diö skola | |
11 | G 17 | Marcus Åhlin | Rekarne Gymnasium | |
12 | G 17 | Albin Strand | Ingelsta Jordbruks G | |
13 | G 17 | Jerimias Karlsson | Krungårdsskolan | |
14 | G 17 | Kasper Fingal | Krungårdsskolan | |
15 | G 15 | Martin Karlsson | Krungårdsskolan | |
16 | G 17 | Simon Karlsson | Aleholmskolan Kalmar | |
17 | G 15 | Rasmus Ahlby | Romaskolan | |
18 | G 15 | Leo Norman | Romaskolan | |
19 | G 15 | Jacob Hansson | Romaskolan | |
20 | G 17 | Emma Persson | Klippans Gymnasium | |
21 | G 17 | Rasmus Persson | Klippans Gymnasium | |
22 | G 17 | Thomas K Jensen | Perstorp Gymnasium | |
Skol SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 300 meter | Upprop 09:00 | |||
Skjutlag 2 | ||||
1 | G 15 | Johan K Jensen | Ljungbyhedsskolan | |
2 | G 15 | Linnea Malmborg | Snyggatorpssskolan | |
3 | G 15 | Hugo Andersson | Nyhamnsskolan | |
4 | G 15 | Andreas Christensson | Södervångsskolan | |
5 | G 15 | Simon Jakobsson | Trönningeskolan | |
6 | G 15 | Tim Pettersson | Trönningeskolan | |
7 | G 15 | Louice Lundquist | Veingeskolan | |
8 | G 15 | Jessica Kvint | Östergårdsskolan | |
9 | G 15 | Elin Blom | Bosgårdsskolan | |
10 | G 15 | Emil Nilsson | Stentorpsskolan | |
11 | G 15 | Emil Bjärehäll | Stentorpsskolan | |
12 | G 17 | Tom Axelsson | Hjalmar Strömer gymnasiet | |
13 | G 15 | Annie Andersson | Tranängsskolan | |
14 | G 15 | Ida Andersson | Tranängsskolan | |
15 | G 15 | Kasper Svensson | Altorpskolan | |
16 | G 15 | Loa Andersson | Altorpskolan | |
17 | G 17 | Mikkina Allansson | Aleholmsgymnasiet | |
18 | G 17 | Anton Setterberg | Uddetorps lantbruksskola | |
19 | G 15 | Amanda Setterberg | Floby skola | |
20 | G 15 | Aurora Setterberg | Floby skola | |
21 | G 17 | Ricky Östlie-Johansso | Spångbergsgymnasiet | |
22 | G 15 | Emil Harju | Kyrkebyskolan | |
Skol SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 300 meter | Upprop 09:30 | |||
Skjutlag 3 | ||||
1 | G 17 | Max Hedsand | Rinmansgymasiet | |
2 | G 15 | Joel Blom | Djurgårdskolan | |
3 | G 15 | Rasmus Pettersson | Djurgårdskolan | |
4 | G 15 | Kim Janeling | Skogstorpsskolan | |
5 | G 17 | Emma S Wester | Lillerudsgymnasiet | |
6 | G 15 | Emil Fäldt | Vargbroskolan | |
7 | G 15 | Andreas Höjevik | Vargbroskolan | |
8 | G 17 | Fredrik Sandberg | Brogårdsgymnasiet | |
9 | G 17 | Linnéa Olsson | Spångbergsgymnasiet | |
10 | G 15 | Johan Gustavsson | Rudskolan | |
11 | G 17 | Andreas Pettersson | Presterud | |
12 | G 15 | Martin Ekberg | Stenstalidsskolan | |
13 | G 15 | Sofie Härling | Fröviskolan | |
14 | G 17 | Emil Strid | IT-gymnasiet | |
15 | G 17 | Axel Pettersson | Rudbeckskolan | |
16 | G 15 | Hugo Pettersson | Tullängskolan | |
17 | G 17 | Gustaf Pettersson | Edströmska | |
18 | G 17 | Jennifer Kangas | Arena Västerås | |
19 | G 15 | Alexandra Larsén | Persboskolan | |
20 | G 17 | Louise Linder | Persboskolan | |
21 | G 15 | Simon Eriksson | Persboskolan | |
Skol SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 300 meter | Upprop 10:00 | |||
Skjutlag 4 | ||||
1 | G 15 | Emelie Hallén | Eneskolan | |
2 | G 15 | Malin Svahn | De Geer Gymnasiet | |
3 | G 17 | Jonatan Gustafsson | Sundsta Gymnasiet | |
4 | G 17 | Marcus Ollas | Utbildningscentrum | |
5 | G 15 | Robin Johansson | Forssaklackskolan | |
6 | G 15 | Fredrik Hellberg | Orsa skolan | |
7 | G 15 | Madeleine Bergfeldt | Centralskolan Dalarna | |
8 | G 15 | Darija Radisic | Rättviksskolan | |
9 | G 15 | Charlie Stålnacke | Hagaskolan | |
10 | G 15 | Daniel Wallberg | Loos centralskola | |
11 | G 17 | Sofie Höglund | Sundsvalls Gymnasium | |
12 | G 17 | Charlie Axelsson | Humleskolan | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 50 meter | Upprop 09:30 | |||
Skjutlag 1 | ||||
1 | K 15 | Rasmus Berglind | Djuröskolan | |
2 | K 15 | Robin Norrgård | Djuröskolan | |
3 | K 15 | Marcus Strandberg | Djuröskolan | |
4 | K 15 | Peter Lundvall | Hemmestaskolan | |
5 | K 15 | Sara Lejon | Frösåkerskolan | |
6 | K 15 | Fredrik Wahlroth | Frösåkerskolan | |
7 | K 15 | Felix Olsson | Centralskolan | |
8 | K 15 | Martin Wallin | Aspenskolan | |
9 | K 15 | Carolin Manfredsson | Frösåkerskolan | |
10 | K 15 | Emil Manfredsson | Gräsö skola | |
11 | K 17 | Daniel Paulsson | Scania Industrigymnasium | |
12 | K 15 | Herman Wartoft | Fagrabäckskolan | |
13 | K 17 | Marcus Bolmgren | Gärdeskolan | |
14 | K 17 | Fredrik Johansson | Gärdeskolan | |
15 | K 15 | Erik Sundqvist | Åbyskolan | |
16 | K 15 | Herman Lameksson | Åbyskolan | |
17 | K 15 | Johannes Magnusson | Rocknebyskolan | |
18 | K 15 | Gabriella Johansson | Södra skolan | |
19 | K 15 | Mattias Forsberg | Gullabo skola | |
20 | K 15 | Sofia Gullin | Klinteskolan | |
21 | K 15 | Jesper Sjölund | Guteskolan | |
22 | K 15 | Emilia Yxfedt | Södervärnskolan | |
26 | K 15 | Jehnny Gardelin | Södervärnskolan | |
27 | K 15 | Rikard Gardelin | Södervärnskolan | |
28 | K 17 | Sandra Pettersson | Elfrida Andre Gymnasiet | |
29 | K 15 | Emelie Lindén | Bokelundskolan | |
30 | K 15 | Evelina Nilsson | Bokelundskolan | |
31 | K 17 | Zebastian Lindahl | Söderslättsgymnasiet | |
32 | K 15 | Josefin Nilsson | Anderslövs skola | |
33 | K 17 | Juli Inoson | Heleneholmsskolan | |
34 | K 17 | Peter Nilsson | Bergaskolan | |
35 | K 15 | Andreas Johansson | Peter Sven skolan | |
36 | K 15 | Magnus Gränsbo | Rosentorpskolan | |
37 | K 15 | Johan Gränsbo | Rosentorpskolan | |
38 | K 17 | Max Fagerberg | Sundsgymnasiet | |
39 | K 15 | Mattias Jogmark | Marieskolan | |
40 | K 15 | Sarah Nilsson | Ölyckeskolan | |
41 | K 15 | Lotta Svensson | Norreportskolan | |
42 | K 17 | Johanna Josefsson | Falkenbergs gymnsieskola | |
43 | K 17 | Linn Josefsson | Drottning Blankas gymnasium | |
44 | K 17 | Ellen Karlsson | Krokslätts Gymnasium | |
45 | K 15 | Max Myrbäck | Lagmansskolan | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 50 meter | Upprop 10:00 | |||
Skjutlag 2 | ||||
1 | K 17 | Thérèse Molin | Rudbecksskolan Sollentuna | |
2 | K 15 | Alexander Molin | S:t Olofs skola | |
3 | K 15 | Kajsa Buckard | S:t Olofs skola | |
4 | K 15 | Mikael Blomberg | S:t Olofs skola | |
5 | K 15 | Oscar Carlsson | Roggeskolan | |
6 | K 15 | Edvin Carlson | Roggeskolan | |
7 | K 15 | Karl-Wilhelm Olsson | Kungshagens skola | |
8 | K 15 | Frans Harrén Söderbäc | Oppebyskolan | |
9 | K 15 | Jacob Ingesson | Karin Boye skolan | |
10 | K 17 | Niklas Dahlqvist | Aleholmskolan Sävsjö | |
11 | K 15 | Felix Nordén-Johansso | Karin Boye skolan | |
12 | K 17 | Martin Svensson | Bergska skolan | |
13 | K 15 | Oskar Andersson | Diö skola | |
14 | K 15 | Andreas Svensson | Klöxhultskolan | |
15 | K 15 | Emelie Forsberg | Torskolan | |
16 | K 15 | Maia Telen | Torskolan | |
17 | K 15 | Oskar Bondesson | Torskolan | |
18 | K 15 | Anton Andersson | Hjortmosseskolan | |
19 | K 17 | Evelina Nyrell | Aleholms skolan | |
20 | K 15 | Matilda Nyrell | Ängskolan | |
21 | K 15 | Ida Henning | Örbyskolan | |
22 | K 15 | Linnéa Johansson | Vasaskolan | |
26 | K 15 | Malin Johansson | Länghemsskolan | |
27 | K 15 | Hanna Johansson | Länghemsskolan | |
28 | K 15 | Malin Ehn | Djäkneskolan | |
29 | K 15 | Filip Ehn | Gällkvistskolan | |
30 | K 15 | Erika Skau | Centralskolan Värmland | |
31 | K 15 | Sara Dahlström | Kyrkebyskolan | |
32 | K 15 | Daniel Olsson | Centralskolan Värmland | |
33 | K 15 | Emma Hansson | Vargbroskolan | |
34 | K 15 | Anna Eklöf | Vargbroskolan | |
35 | K 15 | Johan Larsson | Vargbroskolan | |
36 | K 15 | Niklas Larsson | Vargbroskolan | |
37 | K 15 | Angelica Mangor | Gunnarsbyskolan | |
38 | K 15 | Elin Brask | Gunnarsbyskolan | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 50 meter | Upprop 10:30 | |||
Skjutlag 3 | ||||
2 | K 17 | Elina Johansson | Strömbackaskolan | |
3 | K 17 | Cecilia Runarsson | Wilhelm Haglunds skola | |
4 | K 15 | Madeleine Runarsson | Frösåkerskolan | |
5 | K 15 | Markus Andersson | Björkvallskolan | |
6 | K 17 | Marcus Åhlin | Rekarne Gymnasium | |
7 | K 15 | Julia Andersson | Diö skola | |
8 | K 17 | Albin Strand | Ingelsta Jordbruks G | |
9 | K 15 | Linus Danielsson | Långsjöskolan | |
10 | K 15 | Sara Borg | Långsjöskolan | |
11 | K 17 | Angelica Björk | Rodenskolan | |
12 | K 15 | Elina Högström | Renforsskolan | |
13 | K 17 | Jerimias Karlsson | Krungårdsskolan | |
14 | K 17 | Kasper Fingal | Krungårdsskolan | |
15 | K 15 | Martin Karlsson | Krungårdsskolan | |
16 | K 17 | Simon Karlsson | Aleholmskolan Kalmar | |
17 | K 15 | Rasmus Ahlby | Romaskolan | |
18 | K 15 | Leo Norman | Romaskolan | |
19 | K 15 | Jacob Hansson | Romaskolan | |
20 | K 17 | Emma Persson | Klippans Gymnasium | |
21 | K 17 | Rasmus Persson | Klippans Gymnasium | |
22 | K 17 | Thomas K Jensen | Perstorp Gymnasium | |
26 | K 15 | Gustav A Johansson | Stenbocksskolan | |
27 | K 17 | Isabell Johansson | Almås gymnasiet | |
28 | K 15 | Kasper Johansson | Dalsjöskolan | |
29 | K 17 | Alexander Johansson | Bergslena gymnasium | |
30 | K 17 | Jim Johnsson | Tranemo gymnasium | |
31 | K 15 | Marcus Dissler | Altorpskolan | |
32 | K 15 | Elin Dejeby | Åsfjärdens Utbildningscenter | |
33 | K 15 | Amanda Nilsson | Hjerneskolan | |
34 | K 17 | Sofia Nyhlén | Nobelgymnasiet | |
35 | K 15 | Jennifer Stromberg | Virginskaskolan | |
36 | K 17 | Emelie Härling | Lindeskolan | |
37 | K 15 | Malin Ejdbo | Stadsskogsskolan | |
38 | K 17 | Lovisa Fontana | Karolinskaskolan | |
39 | K 15 | Amanda Borgströn | Karlsängskolan | |
40 | K 15 | Pontus Borgström | Åsskolan | |
41 | K 15 | Jeanette Karlsson | Karlsängskolan | |
42 | K 15 | Kasper Vikström | Karlsängskolan | |
43 | K 15 | Karl Eriksson | Gyttorpskolan | |
44 | K 15 | Rickard Karlsson | Transtenskolan | |
45 | K 17 | Nicole Sträng | Vadköpingskolan | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 50 meter | Upprop 11:00 | |||
Skjutlag 4 | ||||
1 | K 15 | Johan K Jensen | Ljungbyhedsskolan | |
2 | K 15 | Linnea Malmborg | Snyggatorpssskolan | |
3 | K 15 | Hugo Andersson | Nyhamnsskolan | |
4 | K 15 | Andreas Christensson | Södervångsskolan | |
5 | K 15 | Simon Jakobsson | Trönningeskolan | |
6 | K 15 | Tim Pettersson | Trönningeskolan | |
7 | K 15 | Louice Lundquist | Veingeskolan | |
8 | K 15 | Jessica Kvint | Östergårdsskolan | |
9 | K 15 | Elin Blom | Bosgårdsskolan | |
10 | K 15 | Emil Nilsson | Stentorpsskolan | |
11 | K 15 | Emil Bjärehäll | Stentorpsskolan | |
12 | K 17 | Tom Axelsson | Hjalmar Strömer gymnasiet | |
13 | K 15 | Annie Andersson | Tranängsskolan | |
14 | K 15 | Ida Andersson | Tranängsskolan | |
15 | K 15 | Kasper Svensson | Altorpskolan | |
16 | K 15 | Loa Andersson | Altorpskolan | |
17 | K 17 | Mikkina Allansson | Aleholmsgymnasiet | |
18 | K 17 | Anton Setterberg | Uddetorps lantbruksskola | |
19 | K 15 | Amanda Setterberg | Floby skola | |
20 | K 15 | Aurora Setterberg | Floby skola | |
21 | K 17 | Ricky Östlie-Johansso | Spångbergsgymnasiet | |
22 | K 15 | Emil Harju | Kyrkebyskolan | |
26 | K 17 | Johan Krantz | Nobelgymnasiet | |
27 | K 17 | Marlene Lindberg | Stjerneskolan | |
28 | K 15 | Josefine Henriksson | Gustafsbergsskolan | |
29 | K 17 | Johan Anderdahl | Brogårdsskolan | |
30 | K 15 | Björn Eriksson | Karlsbergsskolan | |
31 | K 15 | Pernilla Ågren | Ölmeskolan | |
32 | K 17 | Cecilia Ågren | Brogårdsskolan | |
33 | K 15 | Rasmus Edin | Stenstalidsskolan | |
34 | K 15 | Casper Hansson | Bäckbyskolan | |
35 | K 15 | Rasmus Widell | Bäckbyskolan | |
36 | K 15 | Sabina Engström | Skiljeboskolan | |
37 | K 15 | Ted Hjelm | Gideonsbersskolan | |
38 | K 15 | Hanna Johansson | Heby skola | |
39 | K 15 | Jonathan Boman | Heby skola | |
40 | K 15 | Kristian Johansson | Heby skola | |
41 | K 15 | Hanna Andersson | Stureskolan | |
42 | K 15 | Lucas Willén | Stureskolan | |
43 | K 17 | Alexander Hermansson | Ullvi Gymnasium | |
44 | K 15 | Mia Losbjer | Gäddgårdsskolan | |
45 | K 15 | Linn Gustavsson | Persboskolan | |
46 | K 15 | Isabelle Arrenius | Persboskolan | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Banskjutning 50 meter | Upprop 11:30 | |||
Skjutlag 5 | ||||
1 | K 15 | Rasmus Andersson | Kunskapsskolan Södermanland | |
2 | K 15 | Niclas Hjort | Frejaskolan | |
3 | K 15 | Elin Gustavsson | Frejaskolan | |
4 | K 17 | Oscar Hjort | Scania Industrigymnasium | |
5 | K 17 | Lucas Karlsson | Nyköpings Gymnasium | |
6 | K 17 | Ronja Persson | Snyggatorpssskolan | |
7 | K 15 | Oskar Henriksson | Kunskapsskolan | |
8 | K 17 | Gabriella Grenander | Österportsskolan | |
9 | K 15 | Therse Lysholm | Södrebalg skola | |
10 | K 17 | Emma S Wester | Lillerudsgymnasiet | |
11 | K 15 | Emil Fäldt | Vargbroskolan | |
12 | K 15 | Andreas Höjevik | Vargbroskolan | |
13 | K 17 | Fredrik Sandberg | Brogårdsgymnasiet | |
14 | K 17 | Linnéa Olsson | Spångbergsgymnasiet | |
15 | K 15 | Johan Gustavsson | Rudskolan | |
16 | K 17 | Andreas Pettersson | Presterud | |
17 | K 15 | Martin Ekberg | Stenstalidsskolan | |
18 | K 15 | Sofie Härling | Fröviskolan | |
19 | K 17 | Emil Strid | IT-gymnasiet | |
20 | K 17 | Axel Pettersson | Rudbeckskolan | |
21 | K 15 | Hugo Pettersson | Tullängskolan | |
22 | K 17 | Gustaf Pettersson | Edströmska | |
26 | K 17 | Jennifer Kangas | Arena Västerås | |
27 | K 17 | Lotten Johansson | Strömsund | |
28 | K 17 | Niklas Henriksson | Strömsund | |
29 | K 15 | Alexandra Larsén | Persboskolan | |
30 | K 15 | Simon Eriksson | Persboskolan | |
31 | K 17 | Marcus Ollas | Utbildningscentrum | |
32 | K 15 | Tobias Johansson | Turnets skola | |
33 | K 15 | Madeleine Bergfeldt | Centralskolan Dalarna | |
34 | K 15 | Therese Lövbom | Stora Sätraskolan | |
35 | K 17 | Jonas Pettersson | John Bauerskolan | |
36 | K 17 | Daniel Andersson | John Bauerskolan | |
37 | K 15 | Walle Forsberg | Slottegymnasiet | |
38 | K 17 | Sofie Höglund | Sundsvalls Gymnasium | |
39 | K 17 | Jessie Svensson | Hjalmar Strömer gymnasiet | |
40 | K 17 | Erika Nordvall | Hjalmar Strömer gymnasiet | |
41 | K 17 | Jenny Andersson | Humleskolan | |
42 | K 17 | Charlie Axelsson | Humleskolan | |
43 | K 17 | Johannes Ek | Furuhedsskolan | |
44 | K 15 | Anton Ek | Manhemsskolan | |
45 | K 15 | Jacob Wennström | Norrskenets Friskola | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Fältskjutning korthåll | ||||
Patrull 1 | Upprop 08:00 | |||
1 | KF 15 | Oskar Andersson | Diö skola | |
2 | KF 15 | Julia Andersson | Diö skola | |
3 | KF 15 | Andreas Svensson | Klöxhultskolan | |
4 | KF 17 | Albin Strand | Ingelsta Jordbruks G | |
5 | KF 15 | Annie Andersson | Tranängsskolan | |
6 | KF 15 | Ida Andersson | Tranängsskolan | |
7 | KF 17 | Evelina Nyrell | Aleholms skolan | |
8 | KF 15 | Ida Henning | Örbyskolan | |
9 | KF 15 | Malin Johansson | Länghemsskolan | |
10 | KF 15 | Hanna Johansson | Länghemsskolan | |
11 | KF 15 | Gustav A Johansson | Stenbocksskolan | |
12 | KF 15 | Matilda Nyrell | Ängskolan | |
Patrull 2 | Upprop 08:15 | |||
1 | KF 17 | Johanna Josefsson | Falkenbergs gymnsieskola | |
2 | KF 17 | Linn Josefsson | Drottning Blankas gymnasium | |
3 | KF 15 | Simon Jakobsson | Trönningeskolan | |
4 | KF 15 | Tim Pettersson | Trönningeskolan | |
5 | KF 15 | Louice Lundquist | Veingeskolan | |
6 | KF 15 | Jessica Kvint | Östergårdsskolan | |
7 | KF 15 | Emil Nilsson | Stentorpsskolan | |
8 | KF 15 | Emil Bjärehäll | Stentorpsskolan | |
9 | KF 15 | Marcus Dissler | Altorpskolan | |
10 | KF 17 | Alexander Johansson | Bergslena gymnasium | |
11 | KF 17 | Jim Johnsson | Tranemo gymnasium | |
Patrull 3 | Upprop 08:30 | |||
1 | KF 15 | Erik Sundqvist | Åbyskolan | |
2 | KF 15 | Herman Lameksson | Åbyskolan | |
3 | KF 17 | Jerimias Karlsson | Krungårdsskolan | |
4 | KF 17 | Kasper Fingal | Krungårdsskolan | |
5 | KF 15 | Johannes Magnusson | Rocknebyskolan | |
6 | KF 17 | Emma Persson | Klippans Gymnasium | |
7 | KF 17 | Rasmus Persson | Klippans Gymnasium | |
8 | KF 17 | Isabell Johansson | Almås gymnasiet | |
9 | KF 15 | Kasper Johansson | Dalsjöskolan | |
10 | KF 15 | Sara Dahlström | Kyrkebyskolan | |
11 | KF 15 | Daniel Olsson | Centralskolan Värmland | |
12 | KF 17 | Thomas K Jensen | Perstorp Gymnasium | |
Patrull 4 | Upprop 08:45 | |||
1 | KF 15 | Herman Wartoft | Fagrabäckskolan | |
2 | KF 15 | Johan K Jensen | Ljungbyhedsskolan | |
3 | KF 15 | Linnea Malmborg | Snyggatorpssskolan | |
4 | KF 17 | Ronja Persson | Snyggatorpssskolan | |
5 | KF 15 | Oskar Henriksson | Kunskapsskolan | |
6 | KF 15 | Therse Lysholm | Södrebalg skola | |
7 | KF 17 | Zebastian Lindahl | Söderslättsgymnasiet | |
8 | KF 15 | Josefin Nilsson | Anderslövs skola | |
9 | KF 17 | Juli Inoson | Heleneholmsskolan | |
10 | KF 17 | Peter Nilsson | Bergaskolan | |
11 | KF 15 | Andreas Johansson | Peter Sven skolan | |
12 | KF 15 | Hugo Andersson | Nyhamnsskolan | |
Patrull 5 | Upprop 09:00 | |||
1 | KF 15 | Magnus Gränsbo | Rosentorpskolan | |
2 | KF 15 | Johan Gränsbo | Rosentorpskolan | |
3 | KF 15 | Andreas Christensson | Södervångsskolan | |
4 | KF 15 | Mattias Jogmark | Marieskolan | |
5 | KF 15 | Emma Hansson | Vargbroskolan | |
6 | KF 15 | Anna Eklöf | Vargbroskolan | |
7 | KF 15 | Martin Ekberg | Stenstalidsskolan | |
8 | KF 15 | Angelica Mangor | Gunnarsbyskolan | |
9 | KF 15 | Elin Brask | Gunnarsbyskolan | |
10 | KF 15 | Amanda Nilsson | Hjerneskolan | |
11 | KF 17 | Johan Anderdahl | Brogårdsskolan | |
12 | KF 15 | Tobias Johansson | Turnets skola | |
Patrull 6 | Upprop 09:15 | |||
1 | KF 17 | Cecilia Runarsson | Wilhelm Haglunds skola | |
2 | KF 15 | Madeleine Runarsson | Frösåkerskolan | |
3 | KF 15 | Markus Andersson | Björkvallskolan | |
4 | KF 17 | Daniel Paulsson | Scania Industrigymnasium | |
5 | KF 15 | Jacob Ingesson | Karin Boye skolan | |
6 | KF 17 | Martin Svensson | Bergska skolan | |
7 | KF 15 | Sarah Nilsson | Ölyckeskolan | |
8 | KF 15 | Lotta Svensson | Norreportskolan | |
9 | KF 15 | Jennifer Stromberg | Virginskaskolan | |
10 | KF 17 | Lovisa Fontana | Karolinskaskolan | |
11 | KF 17 | Sofie Höglund | Sundsvalls Gymnasium | |
Patrull 7 | 09:30 | |||
1 | KF 15 | Rasmus Andersson | Kunskapsskolan Södermanland | |
2 | KF 15 | Niclas Hjort | Frejaskolan | |
3 | KF 15 | Elin Gustavsson | Frejaskolan | |
4 | KF 17 | Oscar Hjort | Scania Industrigymnasium | |
5 | KF 17 | Lucas Karlsson | Nyköpings Gymnasium | |
6 | KF 15 | Amanda Borgströn | Karlsängskolan | |
7 | KF 15 | Pontus Borgström | Åsskolan | |
8 | KF 15 | Jeanette Karlsson | Karlsängskolan | |
9 | KF 15 | Kasper Vikström | Karlsängskolan | |
10 | KF 15 | Karl Eriksson | Gyttorpskolan | |
11 | KF 17 | Nicole Sträng | Vadköpingskolan | |
Patrull 8 | 09:45 | |||
1 | KF 15 | Sabina Engström | Skiljeboskolan | |
2 | KF 15 | Ted Hjelm | Gideonsbersskolan | |
3 | KF 17 | Gustaf Pettersson | Edströmska | |
4 | KF 17 | Jennifer Kangas | Arena Västerås | |
5 | KF 15 | Hanna Johansson | Heby skola | |
6 | KF 15 | Jonathan Boman | Heby skola | |
7 | KF 15 | Kristian Johansson | Heby skola | |
8 | KF 17 | Niklas Henriksson | Strömsund (Z) | |
9 | KF 15 | Hanna Andersson | Stureskolan | |
10 | KF 15 | Lucas Willén | Stureskolan | |
11 | KF 17 | Alexander Hermansson | Ullvi Gymnasium | |
12 | KF 17 | Lotten Johansson | Strömsund (Z) | |
Patrull 9 | 10:00 | |||
1 | KF 17 | Jenny Andersson | Humleskolan | |
2 | KF 17 | Charlie Axelson | Humleskolan | |
3 | KF 17 | Johannes Ek | Furuhedsskolan | |
4 | KF 15 | Anton Ek | Manhemsskolan | |
5 | KF 15 | Jacob Wennström | Norrskenets Friskola | |
Skol-SM 2009 - Eskilstuna och Strängnäs | ||||
Fältskjutning 6,5 | Upprop 08:00 för samtliga | |||
patruller vid Hugelsta | ||||
Skyttecentrum. Busstrp. | ||||
till fältskjutningen. | ||||
Patrull 1 | ||||
1 | GF 17 | Elina Johansson | Strömbackaskolan | |
2 | GF 17 | Marcus Åhlin | Rekarne Gymnasium | |
3 | GF 17 | Max Hedsand | Rinmansgymasiet | |
4 | GF 15 | Rasmus Pettersson | Djurgårdskolan | |
Patrull 2 | ||||
1 | GF 15 | Malin Svahn | De Geer Gymnasiet | |
2 | GF 17 | Simon Karlsson | Aleholmskolan Kalmar | |
3 | GF 15 | Kasper Svensson | Altorpskolan | |
4 | GF 15 | Loa Andersson | Altorpskolan | |
Patrull 3 | ||||
1 | GF 17 | Anton Setterberg | Uddetorps lantbruksskola | |
2 | GF 15 | Aurora Setterberg | Floby skola | |
3 | GF 15 | Charlie Stålnacke | Hagaskolan | |
4 | GF 15 | Daniel Wallberg | Loos centralskola | |
Patrull 4 | ||||
1 | GF 15 | Emelie Hallén | Eneskolan | |
2 | GF 17 | Jonatan Gustafsson | Sundsta Gymnasiet | |
3 | GF 15 | Emil Harju | Kyrkebyskolan | |
4 | GF 17 | Emma S Wester | Lillerudsgymnasiet | |
Patrull 5 | ||||
1 | GF 15 | Emil Fäldt | Vargbroskolan | |
2 | GF 15 | Andreas Höjevik | Vargbroskolan | |
3 | GF 17 | Fredrik Sandberg | Brogårdsgymnasiet | |
4 | GF 17 | Andreas Pettersson | Presterud | |
Patrull 6 | ||||
1 | GF 17 | Marcus Ollas | Utbildningscentrum | |
2 | GF 15 | Robin Johansson | Forssaklackskolan | |
3 | GF 15 | Madeleine Bergfeldt | Centralskolan Dalarna | |
4 | GF 15 | Darija Radisic | Rättviksskolan |